Darmowa platforma do tworzenia kursów online, szkoleń


KLIKNIJ ODBIERZ KONSULTACJE

Darmowa platforma do tworzenia kursów online

Darmowa platforma do tworzenia kursów online, nasz masz pomysł na własny kurs online lub już go stworzyłeś? Szablon, oraz całe oprogramowanie jest zupełnie darmowe. Nie wiesz jak, gdzie masz je sprzedawać? Chcesz w swoim temacie być jako ekspert? Zajmiemy się w tym artykule platformą do tworzenia szkoleń online – model e-learningowy. Oczywiście sposób bezpłatny. Świetnym rozwiązaniem jest darmowa platforma do tworzenia kursów online, którą to zrobimy w tym artykule na wordpress. Dokładnie opiszę jak to zwykle robię w swoich wpisach. Tak abyś po przeczytaniu tego artykułu mógł/mogła jak zrobić kurs online. Także mógł  to narzędzie do tworzenia kursów obsługiwać na komputerze jak też w sposób mobilny.

Chcesz sprawdzić czy Twój pomysł na kurs ma sens?

Przede wszystkim, warto zacząć od określenia celów, jakie chcesz osiągnąć poprzez ten kurs oraz grupy docelowej, do której jest on skierowany. Dobrze przemyślany i dostosowany do potrzeb uczestników kurs będzie miał większe szanse na sukces. Ważne jest także, aby przed rozpoczęciem pracy nad kursem dokładnie przebadać rynek i zapotrzebowanie na takie szkolenia. Dobrze wykonane badania rynku pozwolą Ci na zrozumienie potrzeb i wymagań Twojej grupy docelowej, a także pozwolą Ci na dostosowanie treści i formy kursu do ich oczekiwań. Kolejnym ważnym krokiem jest przemyślenie formy kursu oraz jego struktury. Musisz zdecydować, czy będzie to kurs online czy stacjonarny, jakie narzędzia i metody dydaktyczne będą wykorzystywane oraz jakie będą kolejne kroki uczestników kursu. Ostatecznie, warto zastanowić się nad sposobami, w jaki będziesz promował swój kurs oraz sposobami, w jakie będziesz mierzył jego skuteczność i efektywność. Jeśli będziesz przestrzegał tych kroków, Twój pomysł na kurs ma duże szanse na sukces i może być wartościowym źródłem wiedzy i umiejętności dla Twojej grupy docelowej.

Czym są platformy kursów online?

Platformy kursów online to internetowe narzędzia, możesz tworzyć i udostępniać swoje kursy w formie wirtualnej. Dostarczają one użytkownikom, którzy zarejestrują się na platformie, interaktywny dostęp do materiałów kursowych, narzędzi dydaktycznych i wirtualnych narzędzi edukacyjnych, umożliwiających naukę z dowolnego miejsca i w wygodny dla ucznia czas. Platformy kursów online zapewniają kompleksowe narzędzia umożliwiające prowadzenie kursów, od systemów zarządzania kursami po moduły do oceny i raportowania postępów uczestników. Uczestnicy mogą korzystać z interaktywnych zasobów wideo, tekstowych, dźwiękowych, obrazkowych i ćwiczeń, a także korzystać z narzędzi społecznościowych, takich jak fora dyskusyjne, aby wymieniać się pomysłami, zadawać pytania i uzyskiwać pomoc. Przykładami najlepszych platform kursów online są Udemy

Jak tworzyć i sprzedawać kursy online?

Tworzenie i sprzedawanie kursów online może być świetnym sposobem na przekazywanie wiedzy i zarabianie pieniędzy. Oto kilka kroków, jakie należy podjąć, aby stworzyć i sprzedać kurs online: Wybierz temat: Zdecyduj, o czym chcesz stworzyć kurs i jaki jest Twój cel edukacyjny. Upewnij się, że wybierasz temat, który jest interesujący dla Twojej grupy docelowej i dla którego istnieje zapotrzebowanie. Wybierz format: Określ, jaki format kursu jest dla Ciebie najlepszy. Możesz wybrać kurs wideo, kurs audio, kurs tekstowy, kurs interaktywny lub kombinację różnych formatów. Przygotuj materiały: Przygotuj zawartość kursu, w tym teksty, nagrania, filmy, prezentacje i quizy. Ważne, aby materiały były dostosowane do poziomu Twojej grupy docelowej. Wybierz platformę e-learningową: Wybierz platformę e-learningową, na której będziesz sprzedawać kurs.

Warto wybrać platformę, która oferuje funkcje takie jak sprzedaż kursów, zarządzanie uczestnikami i raportowanie wyników

Ustal cenę: Określ cenę, jaką chcesz uzyskać za kurs. Pamiętaj, że cena powinna być konkurencyjna i adekwatna do wartości kursu. Opublikuj kurs: Opublikuj swój kurs na wybranej platformie e-learningowej i rozpocznij jego sprzedaż. Promuj kurs: Promuj swój kurs, korzystając z różnych narzędzi marketingowych, takich jak media społecznościowe, reklamy, kampanie e-mailowe i programy partnerskie.
Śledź postępy: Śledź postępy uczestników i udzielaj im wsparcia. Monitoruj wyniki i reaguj na opinie uczestników, aby stale ulepszać kurs.
Sprzedawanie kursów online wymaga poświęcenia czasu i pracy, ale może być bardzo satysfakcjonujące i opłacalne.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, które pomogą Ci zwiększyć sukces Twojego kursu:

  • Staraj się dostarczyć wartościowe i praktyczne informacje, aby uczestnicy mogli zastosować wiedzę w swoim życiu lub pracy.
  • Uczestnicz w grupach dyskusyjnych i forach internetowych, aby nawiązać kontakty i zdobyć opinie na temat swojego kursu.
  • Wysyłaj regularnie informacje na temat swojego kursu do swojej bazy potencjalnych klientów, aby utrzymać ich zainteresowanie.
  • Udostępnij próbkę swojego kursu, aby zainteresować nowych uczestników i zachęcić do zakupu pełnej wersji.
  • Pamiętaj, aby stale ulepszać swój kurs i reagować na opinie uczestników, aby zwiększyć ich zadowolenie i lojalność.

    Własna platforma do tworzenia kursów online

    Zacznijmy od początku. Przyjmiemy że już masz WordPress zainstalowany. Najlepiej platformę kursów online instalować na świeżo zainstalowanym WordPress narzędzie do tworzenia Chociaż ja często instalowałem na podstronach WordPress. Śmigało jak trzeba:) Jeżeli nie masz jeszcze swojego CMS Worpress, przejdź to tego artykułu https://abcseo.pl/instalacja-wordpress-na-serwerze tam dokładnie opisałem pełna instalacje WordPressa na serwerze. Logujemy się do panelu admina naszego WordPress. W tym artykule https://abcseo.pl/wordpress-logowanie pokazałem jak zalogować się do panelu admina WordPress. Przechodzimy po lewo do sekcji Strony. Utworzymy ją teraz np z nazwą Moje kursy. Będzie to główna strona dla naszej platformy. Publikujemy klikając po prawo na górze przycisk Opublikuj. Teraz przejdźmy do sekcji Wygląd-Motywy. Zainstalujemy motyw Astra. Jeżeli jeszcze nie wiesz jak instalować motywy, zachęcam przeczytanie tego mojego wpisu https://abcseo.pl/wordpress-szablony-darmowe. Dokładnie w nim tłumaczę.

Gdy już zainstalujemy motyw Astra, trzeba go włączyć. Dalej przechodzimy do sekcji Ustawienia.

Wypełniamy od góry Nazwa witryny: Ja wpisałem nasze kursy. Slogan: wpisałem Sprzedaż kursów online. Zaznaczamy członkostwo. Pod spodem Domyślna rola nowych użytkowników: Subskrybent. Język witryny: polski. Strefa czasowa: Warszawa. Format godziny. Teraz wszystko zapisujemy przyciskiem pod spodem Zapisz zmiany:
Przejdźmy jeszcze w ustawienia-Czytanie.

Platforma do tworzenia kursów online

Ustawimy tu możliwość od razu wyświetlania się naszej strony z kursami po wejściu na stronę główna. Wybieramy Strona statyczna. Jako stronę główna wybieramy już stworzona stronę Nasze kursy:
Zapisujemy zmiany przyciskiem. Wejdźmy teraz w sekcję menu w panelu admina Bezpośrednie odnośniki. Tu zaznaczamy Nazwa wpisu oraz zapisujemy wszystko:

Instalacja wtyczki Tutor LMS oraz instalacja Darmowa platforma do tworzenia kursów online

Przechodzimy do sekcji Wtyczki-Dodaj nowa. Nie wiesz jak instalować wtyczki? W tym artykule opisałem dokładnie wejdź wordpress instalacja wtyczek. Dodajemy wtyczkę w polu szukaj w tyczek lub też możemy wyszukać w internecie a potem załadować na serwer:
Instalujemy wtyczkę oraz włączamy. Pojawi nam się kreator ustawień:
Klikamy Zacznij. Jak widać wtyczka daje możliwość zainstalowania także platformy Marketplace. Jest to platforma w której inni to sprzedają swoje kursy. My pobieramy opłaty za administracje platformą oraz utrzymywanie jej na naszych serwerach.

Darmowa platforma do tworzenia kursów online w tym artykule zajmiemy się instalacją Platformy elearningowej Individual.

Klikamy więc dalej, wcześniej zaznaczając Indyvidual. Widzimy tu ustawienia główne. Od góry: Profil publiczny. Zaznaczamy tę opcję jeżeli chcemy aby nasi kursanci posiadali profile publiczne gdzie będą wyświetlane ich ukończone kursy oraz certyfikaty. Spotlight Mode: tryb wyświetlania kursu bez zbędnych rzeczy typu menu, oraz podobnych. Dalej odtwarzacze włączamy. Lesson Slug: możemy wpisać lekcja. Wtedy nasz link będzie tak wyglądał: twojadomena.pl/lekcja/nazwa-lekcji.
Klikamy Dalej. Patrząc od góry: opcja Show Instructor Bio: wyświetla na stronie krótki opis instruktora. Question and Anwser: jeżeli zaznaczymy, będziemy mieć możliwość do każdego kursu przypisać forum z pytaniami oraz odpowiedziami. Dalsze opcje omijamy oraz klikamy przycisk Dalej. Na tej stronie zostawiamy wszystko jako domyślnie. Przechodzimy dalej. Na kolejnej stronie także zostawiamy wszystko domyślnie. Klikamy Dalej. Konfiguracja zakończona:

Teraz zabierzmy się do tworzenia naszego kursu online klikając przycisk CREATE A NEW COURSE:

Pojawi nam się strona do wypełnienia podstawowymi danymi o naszym kursie:
Uzupełniamy. Wpisujemy naszą nazwę kursu od góry. Dalej nasz opis kursu. Szukamy przechodzimy niżej. Maksymalna ilość studentów: wpisujemy 0. Poziom kursu wedle waszego życzenia. Zajawka, Wpiszmy coś co będzie zachęcać do naszego kursu gdy ktoś przeczyta. Dalej, jesteśmy w sekcji Kreator kursów. Klikamy przycisk. W pola wpisujemy: Nazwa tematu: Przywitanie Podsumowanie tematu: Jakiś swój opis wedle uznania.

Klikamy niebieski przycisk Dodaj tytuł. Dalej będziemy dodawać poszczególne lekcje.

Dalej są dostępne opcje: Lekcja, Quiz. Kliknijmy Lekcja: Pokaże nam się okienko do uzupełnienia w dane. Od góry: Wpiszmy np Najlepszy Kurs WordPress. Zostań Profesjonalistą. Dalej wpisujemy opis naszej lekcji. Ja wkleję przykładowy tekst z generatora jako przykład. Schodząc niżej jest opcja: Załaduj obrazek wyróżniający. Dajmy jakiś którym się wyróżnimy. Idąc dalej jest do wyboru opcja: Źródło filmu:
Wybierzmy opcje Youtube. Dodajmy film czyli link do naszego filmu który znajduje się na https://www.youtube.com. Poniżej można wpisać czas filmu. Będzie to można zobaczyć na stronie głównej kursu. Jeszcze poniżej możemy dodać plik np pdf lub opracowanie lekcji w formie teksu. Lub materiały przydatne do lekcji kursu oraz klikamy przycisk Zaktualizuj lekcję:
Jest już lekcja.

Utwórzmy kolejna lekcję

Klikamy ponowni Lekcja. Tak jak poprzednio wypełniamy po kolei wszystkie pola wedle naszego upodobania, tematu kursu. Klikamy na dole przycisk Zaktualizuj lekcję. Teraz to tak wygląda:
Dodajmy kolejny temat. Klikamy Poniżej już utworzonych lekcji przycisk Dodaj Nowy Temat. Nazwa tematu niech będzie WordPress, potrzebne wtyczki. Instalacja. Dalej, Podsumowanie tematu: Wpisujemy tu opis danego tematu. Klikamy Zaktualizuj Temat.

Teraz klikamy plusik Lekcja. Dodamy lekcję.

Stwórzmy lekcję Instalacja przydatnych wtyczek. Pod spodem wpisujemy opis. Dalej dodajemy obrazek wyróżniający. Wybieramy źródło filmu oraz wklejamy link. Teraz dodajemy załącznik do lekcji np z pdfem, oraz klikamy zaktualizuj lekcję. Teraz dodajmy quiz. Tytuł quizu wpisujemy wedle naszego pomysłu. Opisujemy poniżej quiz:
Klikamy przycisk Zapisz& Dalej. Teraz klikamy Dodaj pytanie. Wpisujemy swoje pytanie. Niżej klikamy Typ pytania: Wybierzmy np prawda/fałsz:
Zaznaczamy wymagana Odpowiedź. Oraz poniżej przypisujemy ilość punktów. Poniżej w Wybierz poprawną opcję Zaznaczamy Prawda. Klikamy zielony przycisk Zapisz odpowiedź:
Klikamy Zapisz&Kontynuuj. Można dodawać więcej pytań do quizu. Klikamy przycisk Dalej. Teraz od góry jadąc. Ustawiamy limit czasu jaki chcemy. Zaznaczmy Reveal Mode w Quiz Feedback Mode. Wtedy będzie nam pokazywać która odpowiedź jest poprawna. Teraz na samym dole klikamy przycisk Zapisz.
Klikamy x w prawym górnym rogu, zamykając kreator Teraz zajmijmy się głównym opisem naszego kursu. Wypełniamy po kolei. Całkowity czas trwania naszego kursu Będzie to widoczne na stronie kursu obok wybranych lekcji. Czas całkowity kursu: Przykładowo półtorej godziny. Dalej wypełniamy przykładowo: Korzyści z kursu: Dodatkowa wiedza z zakresu programowania. Wymagania instrukcję: internet, chęć rozwoju. Grupa docelowa: Entuzjaści programowania:) Dalej już jak chcecie:) Film czołówka filmu. Będzie on widoczny na stronie z opisem oraz listą tematów.

Przydał by się jeszcze obrazek wyróżniający dla całego kursu

Wybieramy z prawej strony Obrazek wyróżniający. Jeszcze kategoria. Powyżej obrazka co teraz dodawaliśmy. Klikamy przycisk na górze pop prawo Opublikuj. Podejrzyjmy jak wygląda nasza strona z kursem:
Możemy teraz zapisać się na nasz kurs. Kliknijmy różowy przycisk Zapisz się teraz. Jak widzisz zapisałeś się na kurs:
Widzisz tu pasek postępu Twojej nauki na kursie. W konkretnych lekcjach jest to naprawdę ładnie intuicyjnie pokazane. Jeżeli zrobisz jakąś lekcję, odznaczasz ją jako ukończoną:
Dodatkowo jest też test wiedzy który ustawiliśmy. Na stronie głównej kursu, na samym dole osoba która skorzysta z naszego kursu, będzie mogła wystawić nam opinię.
Klikając na górze na stronie głównej kursu zakładkę Kokpit, zostaniemy przeniesieni do naszego panelu studenta. Widok kokpitu:
Student nie będzie widział natomiast opcji Instructor. Możemy tu zobaczyć jak widać na powyższym obrazku moment od profilu poprzez kursy do ustawień osobistych. W zakładce ustawienia dodatkowo jeżeli posiadamy wielu instruktorów (zakładka wypłata), jest możliwość podpatrzenia swoich dochodów z kursów:
Podsumowanie: W dzisiejszych czasach, tworzenie szkoleń i kursów online stało się bardzo popularne. Dzięki temu, zaczynają powstawać różne platformy do tworzenia kursów online, które oferują narzędzia do tworzenia interaktywnych elementów, publikowania i sprzedawania kursów online. Umożliwiają one tworzenie kursów i szkoleń wraz z interaktywnymi elementami, w tym również dostosowanych do urządzeń mobilnych. Nieograniczone kursy online dzięki tworzenia e-learningu to jedna z największych zalet platformy do tworzenia kursów online. Dzięki nim, można stworzyć własne kursy e-learningowe, włączając w to swoją własną wiedzę, kompleksową platformę oraz profesjonalne narzędzia do tworzenia.

Którą wybierzesz?

Można również stworzyć własną platformę do tworzenia kursów online, co umożliwia jeszcze większą elastyczność w porównaniu z gotowymi platformami. Warto pamiętać, że do tworzenia szkoleń i kursów online, niezbędne jest narzędzie do tworzenia kursów online oraz licencja na jego użytkowanie. Wyżej opisałem darmową opcję. Dobra platforma do tworzenia kursów online powinna umożliwiać szybkie tworzenie, integrację z lms do tworzenia kursów oraz sprzedaż kursów online. Platformy te oferują również zaawansowane funkcje, takie jak tworzenie interaktywnych elementów i ukończeniu kursu, a po jego ukończeniu, kursant może skontaktować się z działem sprzedaży w celu nabycia certyfikatu. Jeśli jesteś zainteresowany tworzeniem profesjonalnych kursów online, warto wybrać narzędzia do tworzenia szkoleń e-learningowych, które umożliwiają szybkie kursy w własnym tempie, a także oferują profesjonalne kursy, które są atrakcyjne dla użytkowników. Ważne jest również, aby do tworzenia kursów online wykorzystywać narzędzia, które oferują dobre wsparcie techniczne oraz regularne aktualizacje oprogramowania. Korzystając z różnych narzędzi i platform do tworzenia kursów online, można wybrać najlepsze dla siebie i swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy jest to gotowa platforma czy własna, dedykowana platforma do tworzenia kursów online, warto pamiętać, że tworzenie szkoleń i kursów online staje się coraz ważniejsze, a umiejętność tworzenia treści e-learningowych może być bardzo wartościowa w dzisiejszych czasach.

Możesz się zemną skontaktować wchodząc w zakładkę Kontakt. Pozdrawiam serdecznie Jeżeli spodobał Ci się poradnik oraz chciał byś abym więcej takich lub z podobnych tematów pisał. Zostaw proszę komentarz pod tym artykułem:) Możesz się zemną skontaktować wchodząc w zakładkę Kontakt. Pozdrawiam serdecznie KLIKNIJ ODBIERZ KONSULTACJE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies Zobacz

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close