...

Strategia marketingowa przykład


KLIKNIJ ODBIERZ KONSULTACJE

Spis treści artykułu

Co to jest strategia marketingowa

Strategia marketingowa to wszystkie cele i zadania marketingowe firmy, połączone w dokładny plan działania. Ludzie odpowiedzialni o strategię marketingową na podstawie badań rynku, opracowują skuteczną jej strategię. Cel takiej strategii jest nastawiany na promocję towaru, usługi oraz osiągnięcie zysku. Dobrze dobrana strategia marketingowa pomaga firmom znaleźć najlepszych klientów na własny sprzedawany produkt. Także ważne jest aby rozumiała potrzeby klientów-konsumentów. Podczas dobrej strategii można wdrożyć  najskuteczniejsze metody marketingowe.

Aby zgłębić dodatkową wiedzę i poszerzyć zakres strategii, odsyłam do zapoznania się z marketingiem CPA, marketingiem cyfrowym, marketingiem szeptanym oraz marketingiem relacji.

Strategia marketingowa, długi termin

Wielu specjalistów od marketingu mówi że strategie marketingowe są długoterminowe. Planuje je się przyszłościowo. Podstawowym celem strategii marketingowych jest osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na poszczególnym rynku. Gdy firma ma przewagę nad swoją konkurencją w dostarczaniu usług, produktów wtedy mówimy że ma przewagę konkurencyjną. Przykładowo Maserati ma przewagę konkurencyjną nad innymi producentami samochodów luksusowych, gdyż jego pojazdy trzymają że tak napiszę swoją wartość.

Maserati nie zdołał by uzyskać takiej przewagi z dnia na dzień lub dlatego że miał szczęście. Zdobył to podczas długoterminowej strategii firmy oraz konsekwencji działania. Duży wpływ na to miała strategia marketingowa.

Według rankingu ze strony premiummoto.pl ranking samochodów luksusowych przedstawia się następująco:

strategia marketingowa ranking samochodów

Sprzedaż za to modeli Maserati pokazuje nam ten wykres:

strategia marketingowa maserati

Strategia marketingowa jej plan marketingowy

strategia marketingowa firmy

Niektóre osoby nie dokładnie stwierdzają teorię używając dwóch terminów

Strategia marketingowa

Obejmuje to wyjaśnienie celów, które to firma sobie ustanawia oraz musi je osiągnąć dzięki swoim działaniom marketingowym. Cele biznesowe firmy kształtują jej strategię.

Ważne aby te cele biznesowe plus przemyślana strategia marketingowa, powinna iść w parze.

Plan marketingowy

Natomiast plan marketingowy konkretnej firmy opisuje, jak osiągnąć te swoje cele marketingowe.

NIBUSINESSINFO.CO.UK  piszą że są cztery ważne elementy kluczowe przy tworzeniu strategii. Wypiszę tę listę oraz wyjaśnię ich znaczenie:

Segmentacja

Klienci firmy można podzielić na różne segmenty lub grupy. Trzeba ich scharakteryzować zgodnie z ich potrzebami:

Takie grupy identyfikujemy za pomocą raportów rynkowych oraz badań rynkowych.

Trzeba dowiedzieć się jakie są te potrzeby aby docelowo, skutecznie odpowiadać na te potrzeby ale lepiej niż Twoja konkurencja. Trzeba też odpowiednio odpowiedzieć na oczekiwania konsumentów

Pozycjonowanie oraz target

Kieruj reklamy na te segmenty rynku, które zapewnią największe zyski Twoje firmy. Twój produkt, czy usługa ma spełniać oczekiwania klienta, wybranego rynku.

Strategia marketingowa musi wykorzystywać  mocne strony Twojej strategii marketingowej.

Promocja, taktyki strategii marketingowej

Ważne jest w tym miejscu żeby upewnić się, że segment docelowy wie o Twoim produkcie lub usłudze. Trzeba też tej grupie wskazać, dlaczego akurat Twój produkt czy usługa w jaki sposób zaspokoi ich potrzeby. Wykorzystaj do tego reklamy, oraz marketing internetowy.

Statystyki, monitorowanie, ocena

Ważne jest żeby monitorować na bieżąco swoją strategię. Sprawdzając swoje działania, możesz zobaczyć, jak dobrze działa zastosowana strategia.

Strategia marketingowa jest ważniejsza od planu

Jeżeli już zaimplementowałeś swoją strategię marketingową, możesz dalej sporządzić dokładny plan marketingowy. Plan to konkretne działania, rozpisane po kolei w jaki sposób zamierzasz zrealizować swoją strategię. Pokazuje również jak będzie skuteczna kampania oraz jaki przyniesie sukces.

Dlaczego strategia marketingowa jest ważna

W strategii marketingowej chodzi o to żebyśmy jak najlepiej wypromowali naszą usługę, produkt oraz stworzenie trwałej przewagi nad konkurencją. Poprzez te działania jest cel aby zwiększyć sprzedaż oraz zysk firmy. Przy strategii marketingowej należało by wykonywać pracę, działania analityczne jak też myśleć kreatywnie.

Celem Twoje strategii marketingowej powinno być upewnienie się, że produkty oraz usługi spełniają potrzeby klientów oraz rozwijanie długoterminowych i dochodowych relacji z tymi klientami. Chcesz taka stworzyć? Więc będziesz musiał zrobić taka strategie aby była jak najbardziej elastyczna, która będzie reagować na zmiany w postrzeganiu i zapotrzebowaniu klientów. Dobra strategia marketingowa może Ci także pomóc dotrzeć do zupełnie nowych rynków na których możesz zaistnieć ze swoja usługą, produktem.

Musisz dążyć do tego aby celem Twojej strategii marketingowej było zidentyfikowanie a potem przekazanie korzyści z oferty Twojej firmy na rynku docelowym.

Jeżeli już utworzysz swoją strategie pamiętaj aby ona była monitorowana, sprawdzana na bieżąco jej skuteczność. Wprowadzaj poprawki konieczne do stworzenia jeszcze lepszej strategii marketingowej.

Ważnym aspektem działania strategii jest określenie na których klientach się skupić oraz jakie są najważniejsze cele w ich osiągnięciu. Wykorzystaj swoją strategię oraz zaimplementowane w niej działania jako podstawę skuteczności całej strategii marketingowej.

Strategia marketingowa a jej elementy

Kluczową sprawą w dobrze opracowanej strategii marketingowej jest opcja podzielenia Twoich klientów obecnych oraz przyszłych na odpowiednio dopasowane grupy lub segmenty które to charakteryzują się ich potrzebami. Zróbmy badanie rynku.

Potem konieczni trzeba zająć się tymi grupami jeszcze lepiej niż to robi Twoja konkurencja. To powinno być celem Twoje skutecznej kampanii marketingowej. Kolejną rzeczą będzie stworzyć taką marketingową strategię, która najlepiej wykorzysta Twoje mocne strony oraz dopasuje je do potrzeb Twoich klientów do których Ty zamierzasz dotrzeć.

Jeżeli któraś grupa klientów po Twoim research rynku, zauważysz że stawia bardziej na jakość, to wtedy wiadomo że Twoje wszelkie działania marketingowe musisz kierować na wysoką jakość świadczenia w tym temacie obsługi Tych klientów. Wydaje się to oczywiste. Więc tylko wystarczy to zrobić albo aż zrobić:)

Strategia marketingowa reklamy

Gdy już zakończysz, wybierz najlepsze działania marketingowe, które to zapewnią Twojemu rynkowi w który celujesz wiedze o oferowanych przez Ciebie usługach, produktach.

Osiągamy to stosując, wdrażając różnego typu reklamy, licznym wystawą inicjatywom public relations, licznej działalności internetowej. Musisz żeby nie wydawać zbyt dużo na reklamy ograniczyć swoje działania do metod które to Twoim zdaniem sprawdzą się najlepiej.

Nie ograniczaj monitorowania oraz oceny skuteczności strategii w czasie jej trwania. Sprawdzając wszystko, kontrolować kampanie warto a nawet trzeba gdyż możesz zobaczyć jak Twoja strategia sprawdza się w praktyce oraz możesz zastosować odpowiednie zmiany, poprawić strategii działanie w celu jeszcze lepszego dopasowania wszystkiego pod docelowego klienta. Pytaj każdego swojego klienta skąd wie o twojej firmie, produkcie czy usłudze. Będziesz z tego mógł wyciągnąć wnioski który model zostawić a którego ulepszyć.

Decydując się na strategię marketingową musisz przygotować plan marketingowy. Określasz w nim w jaki sposób chcesz wykonać oraz ocenić sukces Twojej strategii marketingowej. Decydując się na plan powinieneś poprzez obserwacje jeżeli zaistnieje taka potrzeba to często go modyfikować, reagować szybko na zmiany w potrzebach swoich klientów.

Pokaż swoje mocne strony

✔️zaproponuj klientowi szybka, indywidualną obsługę klienta

✔️jakie korzyści dla klienta daje Twój produkt, usługa

✔️bądź specjalistą w swojej dziedzinie, niech klient wie że może na Ciebie liczyć oraz widzi Twoje zaangażowanie, Twoją wiedzę

Zlikwiduj Twoje niedociągnięcia które to mogą tak wyglądać

✔️finanse, Twoje ograniczenia

✔️jeszcze na rynku nie jesteś może aż tak znany

Możliwości natomiast można zakwalifikować lub które to możesz sam wypracować wybierając odpowiedni rynek

✔️zwiększony popyt rynku

✔️internet, jako narzędzie do zdobywania nowych rynków

✔️technologie przyszłościowe które to mogą poprawić jakość produktów

Musisz uważać

✔️na nowego konkurenta, każdy tez poluje na rynki

✔️lepsze wersje lub tańsze Twojego produktu, usługi

✔️przepisy, podatki

✔️zapotrzebowanie, popyt na Twoją usługę, produkt

Jeżeli dokładnie zmierzysz, zrobisz analizę, możesz łatwo ustalić wpływ każdego elementu na Twoją strategię marketingową.

Gdy przepisy na którymś rynku zaczną zwiększać Twoje koszty, szukasz wtedy możliwości aby je tam zredukować. Wykorzystanie Twoje siły brandowej na poszczególnym rynku może stwarzać okazję do bardziej agresywnego dotarcia do nowych klientów. Zostawiasz wtedy konkurencję w tyle.

Sama strategia marketingowa

Wszystkie ta aspekty maja wpływ na to jak zrozumiesz, wykorzystasz rynek oraz dopatrzysz się w nim możliwości Twojego panowania na nim jak najdłużej.

Kolejna rzeczą jaką powinieneś zrobić to jest sporządzenie dokładnego w szczegółach planu marketingowego, który będzie określał działania a żeby wprowadzić tę strategię oraz dopasowania jej działania dla dobra Twojej firmy jest sporządzenie tego planu.

Plan powinien się składać

Trzeba się zastanowić, przeanalizować jakie zmiany zachodzą w naszym środowisku biznesowym. Co możemy z tego rynku wyciągnąć. Przeanalizować szanse, zagrożenia. Wykorzystać, sprawdzić nasze mocne strony. Trzeba by też było sprawdzić, poprawić dotychczasowe niedociągnięcia. Nastawić się na to co by się chciało osiągnąć. Cele musza być realistyczne, jasne, zdobywane że tak napisze. Dobrze sprawdzić co poszukują klienci oraz jakie jest ich zapotrzebowanie na rynku czyli ich potrzeby.

Wybrać grupę najbardziej dochodowych klientów. Dokładnie przemyśleć jak będzie się kierować reklamy z targetem na potencjalnych klientów, grup. Trzeba opracować plan jak skutecznie można się z nimi kontaktować. Jak można ulepszyć obsługę klienta, tanim sposobem zdobyć w ten też sposób przewagi konkurencyjnej nad konkurencją. Zatrzymać klientów, zwiększyć sprzedaż oraz zbudować dobrą reputację. Dostosować swoje produkty, zmienić je aby zwiększyć jeszcze swoją sprzedaż, powiększyć zyski firmy. Trzeba regularnie aktualizować swoje usługi, produkty aby zachować konkurencyjność.

Potrzeby klientów warto zaspokajać rozszerzając ofertę produktów oraz świadczonych usług. Sprzedaż obecnym klientom jest bardziej opłacalna niż ciągle poszukiwanie nowych.

Trzeba pomyśleć jak wycenić własną usługę, produkt. Zainteresować się czym jeszcze interesują się klienci. Postawić na jakość, niezawodność. Pomyśleć jaki jest najlepszy sposób dystrybucji i sprzedaży własnych produktów. Jak najlepiej promować produkty do sprzedaży. Opcjami mogą być reklama, marketing bezpośredni, wystawianie swoich produktów na targach, PR lub marketing w Internecie.

Należy zastanowić się jak można sprawdzić, czy własny marketing jest skuteczny. Sprawdzić jakim sposobem klienci dowiadują się o Twoje firmie.

Zanim rzucisz się na nowe rynki, warto się zastanowić jak najlepiej wykorzystać istniejącą bazę klientów. Jeżeli masz już taka bazę klientów więc warto z niej korzystać. Jest to zwykle bardziej ekonomiczne i szybsze niż znajdowanie nowych klientów.

Trzeba wykorzystać już wypracowane zaufanie u zdobytych klientów. Zastanów się czy możesz sprzedawać więcej obecnym klientom. Warto też poszukać sposobów na poprawę utrzymania kluczowych klientów.

Przepatrz rynek

Przeanalizuj różne potrzeby grup klientów. Sprawdź w jakiej niszy możesz być najlepszy. Postaraj się włożyć większość swojego wysiłku w 20% klientów, którzy zapewniają 80% zysków. Wtedy Ty będziesz zarabiał 100% tego co zamierzałem albo więcej jeszcze.

Dobrze by było abyś skontaktował się z jakąś osoba postronną w celu uzyskania opinii na temat swojej strategii. Być może zauważy jakieś niedociągnięcia albo pokaże Ci Twoje mocne strony których Ty możesz nie dostrzegać.

Musisz wprowadzić swoją strategię marketingową w życie za pomocą planu marketingowego. Plan ten określa cele, działania, daty, koszty, zasoby i skuteczne programy sprzedaży.

Jak już wcześniej pisałem, musisz mierzyć skuteczność tego, co robisz.

Musisz uważać:

✔️przy zakładaniu czego chcą klienci.

✔️nie możesz ignorować konkurencji.

✔️nie próbuj konkurować tylko ceną

✔️unikaj polegania na zbyt małej liczbie klientów

✔️nie próbuj się wybijać zbyt szybko

✔️nie zadowalaj się tym co oferujesz, szukaj ciągle pomysłów

KLIKNIJ ODBIERZ KONSULTACJE

 • Pomysł na biznes, Sprawdzone metody dla Każdego Poradnik

  Pomysł na biznes, Sprawdzone metody dla Każdego Poradnik

  Pomysł na biznes, marzysz, marzyłeś o własnym biznesie? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule przedstawimy Ci innowacyjne pomysły na biznes, które mogą zmienić Twoje życie. Bez względu na to, czy interesuje Cię biznes online, sektor technologiczny, usługi czy też szukasz inspiracji jako kobieta lub młody przedsiębiorca – mamy dla Ciebie wiele[…]


 • Najlepsze platformy e-commerce w Polsce dla sklepów internetowych Poradnik

  Najlepsze platformy e-commerce w Polsce dla sklepów internetowych Poradnik

  Zastanawialiście się kiedyś, jaka platforma e-commerce byłaby najlepsza dla Waszego biznesu? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Was! Dzisiaj przyjrzymy się kluczowym cechom i funkcjom platform e-commerce dostępnych w Polsce. Porównamy również koszty i prowizje na popularnych platformach oraz omówimy bezpieczeństwo i ochronę danych na tychże platformach. Nie zabraknie także informacji o integracjach[…]


 • Co to jest język korzyści. Jak podnieść sprzedaż wykorzystać język korzyści

  Co to jest język korzyści. Jak podnieść sprzedaż wykorzystać język korzyści

  Język korzyści, kiedykolwiek zastanawialiście się, jak wprowadzić pozytywne zmiany w swoim życiu? Jeśli tak, to artykuł, który właśnie czytacie, jest dla Was. Dzisiaj chciałbym zaprosić Was do świata języka korzyści. Jak stosować język korzyści – potężnego narzędzia, które może pomóc Wam osiągnąć sukces i samorozwój. W tym artykule będziemy zgłębiać temat języka korzyści od podstaw.[…]


 • Co to jest komunikacja niewerbalna

  Co to jest komunikacja niewerbalna

  Komunikacja niewerbalna, rola komunikacji niewerbalnej – jak mówić bez słów, czym jest i dlaczego jest istotna komunikacja niewerbalna, dzisiaj chciałbym poruszyć temat, który jest nieodłączną częścią naszego codziennego życia – komunikacji niewerbalnej. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wiele znaczenia ma to, co nie mówimy słowami? W moim artykule przyjrzymy się roli gestów i mimiki w[…]


 • Co to jest slogan reklamowy

  Co to jest slogan reklamowy

   Witajcie, drodzy czytelnicy! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czym tak naprawdę jest slogan reklamowy? W dzisiejszym artykule który warto przeczytać w całości, postaramy się odpowiedzieć na to pytanie oraz podzielić się z Wami wiedzą na temat tworzenia chwytliwych haseł reklamowych. Dowiemy się również, dlaczego warto posiadać slogan reklamowy i jak napisać dobry slogan dla swojej marki.[…]


 • ChatGPT – Jak korzystać z czatu AI i uzyskać najlepsze odpowiedzi?

  ChatGPT – Jak korzystać z czatu AI i uzyskać najlepsze odpowiedzi?

  ChatGPT – Jak korzystać z czatu AI i uzyskać najlepsze odpowiedzi? Witajcie! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak skorzystać z Chat GPT? Jeśli tak, to ten artykuł jest dla Was! Dzisiaj przygotowałem dla Was kompleksową instrukcję obsługi tego narzędzia. Będziemy krok po kroku omawiać wszystkie niezbędne informacje, abyście mogli w pełni wykorzystać potencjał ChatGPT oraz wygenerować[…]


 • Kampanie Google Ads – Adwords

  Kampanie Google Ads – Adwords

  Kampanie Google Ads – Adwords – Wszystko co powinieneś wiedzieć o Google ADS! Chociaż większość z nas słyszała o Google ADS Adwords dawniej – nazywanych po prostu 'ADS-ami”. Nie wszyscy wiemy jak ważną rolę mogą odegrać reklamy w wyszukiwarce. Jak bardzo wzmocnić nasz biznes, a przede wszystkim – jak realnie przełożyć się na sprzedaż, a[…]


 • Jak wykorzystać Instagrama w promocji biznesu?

  Jak wykorzystać Instagrama w promocji biznesu?

  Instagram dla biznesu. Promowanie marki na Instagramie to coraz częstsza praktyka, stosowana przez producentów różnych branż. Ze względu nie tylko na łatwość obsługi firmowego konta, możliwości tworzenia kreatywnego contentu i swego rodzaju inspirowania się konkurencją, ale przede wszystkim dzięki skuteczności dotarcia do wielu Obserwatorów w krótkim czasie. Instagram cieszy się ogromną popularnością wśród młodzieży i[…]


 • Jak wypromować i reklamować sklep internetowy?

  Jak wypromować i reklamować sklep internetowy?

  Reklama sklepu internetowego – W dzisiejszych czasach sklep internetowy to nie tylko dodatkowe źródło dochodu, ale również konieczność dla wielu przedsiębiorców. Jednakże, aby odnieść sukces wypromować sklep internetowy, trzeba zadbać o odpowiednią promocję i reklamę swojego biznesu online. W tym artykule omówimy różne sposoby na wypromowanie i reklamowanie twojego sklepu. Takie jak pozycjonowanie, marketing społecznościowy[…]


 • Jak pozyskać, pozyskiwać klienta dla swojego biznesu

  Jak pozyskać, pozyskiwać klienta dla swojego biznesu

  Jak pozyskać klienta w internecie – w dzisiejszych czasach, kiedy większość ludzi korzysta z internetu, reklama w sieci stała się nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu.  Jednakże, jak pozyskać klientów za pomocą kampanii reklamowych w internecie? Co takiego zrobić na swojej stronie żeby przyciągnąć klienta? W tym artykule przedstawimy Ci wiele cennych informacji na temat pozyskiwania nowych[…]


 • Poradnik jak nagrywać TikTok – Instrukcja krok po kroku

  Poradnik jak nagrywać TikTok – Instrukcja krok po kroku

  Jak nagrywać TikTok – Świat social mediów nieustannie zadziwia Nas dynamiką swojego rozwoju. Proponując coraz to liczniejsze, nowocześniejsze aplikacje – chętnie stosowane nie tylko do upubliczniania zdjęć czy video z życia prywatnego, ale również do promowania biznesu. Jak się okazuje – obecnie na językach wszystkich znajduje się TikTok. Aplikacja dobrze znana szczególnie młodszemu pokoleniu. To[…]


 • Co to jest sztuczna inteligencja?

  Co to jest sztuczna inteligencja?

  Sztuczna inteligencja. Ostatnimi czasy sporo słyszy się na temat sztucznej inteligencji – zwanej też „ai” (skrót od angielskiego „artifical intelligence”). Która (już niebawem!) z powodzeniem ma zastąpić doświadczonych, tworzących profesjonalne treści copywriterów. Choć zdania na temat jej roli w szeroko pojętym świecie marketingu są podzielone – jedno nie podlega wątpliwości. To właśnie wzbudzająca coraz to[…]


 • Jak założyć stronę internetową – Poradnik

  Jak założyć stronę internetową – Poradnik

  Jak założyć stronę internetową – Nie da się ukryć – założenie własnej strony internetowej to pierwszy krok do budowania marketingu w sieci. Coraz więcej świadomych przedsiębiorców, chcąc skutecznie pozyskiwać Klientów, decyduje się na założenie witryny. Samodzielnie lub przy pomocy doświadczonych specjalistów. Strona internetowa to swego rodzaju wizytówka firmy w Internecie. Więc w miejscu, gdzie najczęściej[…]


 • Long tail marketing – pozycjonowanie szerokie. Poradnik

  Long tail marketing – pozycjonowanie szerokie. Poradnik

  Long tail marketing Sprawdź dlaczego warto pozycjonować pod różne typy fraz swoja stronę, sklep internetowy, bloga, forum Pozycjonowanie stron nie jedno ma imię! Wiedzą o tym nie tylko doświadczeni, podążający za najnowszymi trendami marketingu internetowego specjaliści, ale również wszyscy ci przedsiębiorcy, którym zależy na skutecznym i efektywnym pozycjonowaniu witryny czy sklepu internetowego. Którzy na własną[…]


 • Google Voice Search – pozycjonuj pod wyszukiwanie głosowe

  Google Voice Search – pozycjonuj pod wyszukiwanie głosowe

  Nowy trend, nowe zasady SEO, nowe możliwości! Google Voice Search – pozycjonuj pod wyszukiwanie głosowe. Nie da się ukryć – dynamiczny, wciąż zaskakujący nas świat marketingu internetowego, wciąż posuwa się naprzód. Specjaliści, pracujący w agencjach marketingowych w Polsce i na świecie, nie tylko starają się monitorować aktualne trendy w reklamie. Również – przewidywać je! Jednym[…]


 • Pozycjonowanie lokalne – promuj swoją firmę lokalnie!

  Pozycjonowanie lokalne – promuj swoją firmę lokalnie!

  Pozycjonowanie lokalne to szereg przemyślanych, powiązanych ze sobą działań, mających na celu poprawę widoczności witryny bądź sklepu internetowego w wyszukiwarce. Pozycjonowanie opiera się na najczęściej wpisywanych frazach kluczowych – bazując na hasłach, najchętniej używanych przez Internautów w sieci. Coraz więcej osób, chcąc wypromować swoją firmę. Decyduje się nie tylko na pozycjonowanie samo w sobie. Które[…]


 • Produkty w WooCommerce – kompletny Poradnik

  Produkty w WooCommerce – kompletny Poradnik

  Produkty w WooCommerce. Jak prawidłowo dodawać do sklepu internetowego na darmowym WooCommerce. Po przeczytaniu tego artykułu będziesz dokładnie wiedział jak dodawać produkt, zarządzać oraz wiele innych przydatnych rzeczy. Sam zaczniesz obsługiwać swój sklep na WooCommerce. Założenie sklepu na WooCommerce jest darmowe. Nie ponosisz żadnych kosztów tylko czas oraz wiedza jak to zrobić. Woocommerce dodawanie produktów[…]


 • Kampania Google Ads – kompletny poradnik

  Kampania Google Ads – kompletny poradnik

  Kampania Google Ads, zdobądź klientów do swojej firmy lokalnie lub globalnie. W tym poradniku zobaczysz jak to zrobić. Przeczytaj do końca a poprowadzę Cię od momentu założenia konta aż do ustawień reklamy. Kampania Google Ads – co to jest? Dawniej jako Google Adwords. Jest to płatny system reklamowy który wyświetla reklamy nad wyszukiwaniami organicznymi. System[…]


 • Certyfikat ssl za darmo. Kompletny poradnik

  Certyfikat ssl za darmo. Kompletny poradnik

  Certyfikat ssl za darmo, jest alternatywa dla płatnych certyfikatów a zarazem w pełni darmowy. W tym wpisie opiszę dokładnie krok po kroku jak zainstalować taki certyfikat pod domeną. Po tym wpisie będziesz umiał zainstalować darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt na własnej domenie. Przechodzimy od razu do konkretów. Jak uzyskać darmowy certyfikat SSL Lets’s Encrypt? Zakładamy[…]


 • Pozycjonowanie stron, sklepów internetowych – jak pozycjonować i dlaczego jest ono takie ważne?

  Pozycjonowanie stron, sklepów internetowych – jak pozycjonować i dlaczego jest ono takie ważne?

  Pozycjonowanie stron, sklepów internetowych, pozycjonowanie stron Warszawa – jak pozycjonować i dlaczego jest ono takie ważne? W dzisiejszym, prężnie rozwijającym się świecie marketingu internetowego samo założenie strony czy sklepu w sieci – nie wystarczy. Aby wyróżnić się na tle konkurencji potrzeba nie tylko posiadania wyjątkowego produktu czy usługi, ale również właściwego wypromowania się tam, gdzie[…]Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Strona korzysta z plików cookies Zobacz

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.